نمونه کار طراحی سایت

نمونه کار گرافیک وب سایت

گرافیست وب

گرافیک وب سایت

چرا در ایران مقاله آموزش گرافیک وب سایت کم است؟

(1 رای)

درود بر شما همراه گرامی که قصد مطالعه این مقاله را دارید .

نخستین نوشته من در استودیو محسن , مربوط میشود به علل کمبود مباحث آموزشی در زمینه طراحی گرافیک وب و رابط کاربری در ایران . در ادامه این نوشته به برخی از مهمترین دلایل این مشکل خواهم پرداخت و امیدوارم که شما خواننده گرامی نظر خود را در رابطه با این نوشته با من در میان بگذارید.

با یک جستجو بسیار ساده عبارت " آموزش گرافیک وب " در گوگل متوجه خواهید شد که مقالات بسیار اندکی در این زمینه وجود دارند که کاربردی نیستند. متاسفانه اکثر طراحان وب به این کلمه کلیدی بسیار مهم! اهمیت خیلی کمی نشان داده اند و سعی نشده است که در این زمینه مقالاتی را ترجمه و یا با بهره گیری از تجربه شخصیشان تهیه کنند.

گرافیک وب سایت

یکی از مهمترین دلایل این امر , یکی دانستن مهارت طراحی سایت با گرافیک سایت است! در صورتیکه این امر درست نیست و این دو با یکدیگر در مواردی متفاوت هستند .این موضوع درست است که هر دو برای طراحی یک وب سایت استفاده میشوند اما دو تخصص و هنر جدا از یکدیگراند که برای فراگیری هر کدام از آنها نیاز به گذراندن دوره های مختلف و آموزش های متفاوت است .

به عبارت دیگر , شما برای یادگیری طراحی سایت با جوملا!  نیاز دارید که کد نویسی با فریم وورک جوملا را یاد بگیرید و درکنارش با زبان های HTML و CSS برای کد نویسی ظاهر سایت آشنا شوید . اما برای طراحی ظاهر سایت که ما آنرا گرافیک وب میگوییم نیاز است با نرم افزار های طراحی و قوانین رابط کاربری و تجربه کاربری آشنا شوید .

در اکثر مباحث آموزشی طراحی سایت , ابتدا یک طرح ساده با نرم افزار فتوشاپ ایجاد میشود و سپس به مبحث کد نویسی آن طرح پرداخته میشود. در بیشتر این آموزش ها طرح گرافیکی ایجاد شده بسیار ساده است و هیچ نکته آموزشی و تخصصی در زمان تهیه آموزش به دانشجو داده نمیشود و بیشتر توجه به کد نویسی آن معطوف میشود .

مورد دیگری که میتوان در علل کمبود مباحث آموزش گرافیک در ایران نام برد , تازه بودن این مبحث است که چند سالی است بصورت تخصصی به این موضوع پرداخته شده است . گرافیک وب سایت , رابط کاربری و تجربه کاربری از علم هایی طراحی گرافیک وب سایتهستند که میتوان با شناخت بهتر و بهبود آنها در وب سایت , نتایج قابل قبول و بهتری را در روند پیشفرت یک استارتاپ به دست آورد .  به عقیده من این مهارت یک هنر است که همانند سایر مهارت ها ابتدا با دانش و سپس با تمرین بدست می آید . اگر قصد دارید در زمینه گرافیک وب فعالیت بیشتری داشته باشید استودیو محسن را دنبال کنید و از مطالب آموزشی من  در این زمینه بهره مند شوید . تخصص من گرافیک وب و بهبود رابط کاربری وب سایت هاست.

دو مورد از مهمترین دلایل این مبحث را تا به اینجا خوانده اید و امیدوارم که درآینده ای نچندان دور شاهد پیشرفت این تخصص در ایران باشیم. امیدوارم مبحث گرافیک وب در ایران به قدری پیشرفت کند که دیگر مقاله ای با این موضوع در استودیو محسن منتشر نشود.

اگر نظری در رابطه با این نوشته دارید , لطفا با من در میان بگذارید .

 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

محسن محمد

محسن محمد

از سال 1390 فعالیت خود را بصورت یک طراح رابط کاربری حرفه ای آغاز کردم و در شرکت ها و گروه های مختلف طراحی وب سایت تجربه های فراوان را در رابطه با گرافیک وب سایت و تجربه کاربری بدست آوردم. بیشتر بخوانید...

معتقدیم مهمترین عنصری که کاربر را در دید اول جذب وب سایت میکند , گرافیک و نحوه ارتباطی است که رابط کاربری وب سایت با او برقرار کرده است!
گرافیک جذاب و رابط کاربری قوی میتواند یک تجربه کاربری دلنشین و به یاد ماندنی را برای کاربر ایجاد کند
این قاعده یکی از شاخص ها و دلایل اصلی  بازگشت مجدد کاربر به وب سایت است

محسن محمد

اگر تا به امروز محتوا و امکانات وب سایتتان نسبت به رابط کاربیتان اهمیت بیشتری برایتان داشته است! و تا به امروز درصدد بهبود گرافیک و رابط کاربری وب سایتتان نبوده اید! بدانید نیمی از کاربران و مشتریانتان را از دست داده اید! و احتمال از دست دادن ترافیک بیشتری را نیز دارید
گرافیک و رابط کاربری قوی جزء مهمترین عناصر جذب کاربر در طراحی سایت است. این مورد را دست کم نگیرید و برای بهبود رابط کاربری وب سایتتان همین امروز اقدام کنید.

محسن محمد